ВИТЕШКИ ФЕСТИВАЛ

МЕЂУНАРОДНИ ВИТЕШКИ ФЕСТИВАЛ
ВРБИЦА/ЦВЕТИ, 20. и 21. 04. 2019. ГОДИНЕ

СУБОТА, 20. АПРИЛ

Програми ВИТЕЗ ФЕСТ – а почињу оба дана светом литургијом у цркви Ружици, након које све остале активности наведене у програму почињу у 12:00 и завршавају се у 19:30

ДЕФИЛЕ УЧЕСНИКА ФЕСТИВАЛА ВИТЕШКЕ КУЛТУРЕ ВИТЕЗ ФЕСТ Сабирање свих учесника и симпатизера фестивала на позоришном тргу, код споменика Кнеза Михајла у 12.15.

12.30: Поворка (дефиле) се креће Кнез Михајловом улицом до платоа Горњег града Београдске тврђаве, тачније код Деспотове Куле (опсерваторија) где званично креће културно уметнички програм (око 14.00).

ВИТЕЗ СЦЕНА
(Горњи град)
14:00 ч – ОТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА:
Са представницима црквених – Викарни Епископ Ремезијански Г. Стефан, државних и градских институција – Градоначелник Г.Радојичић и гостима из Србије и целог света

Почетак главног Музичко – сценског програма на бини
Музички програм се одвија у три дела:
Програм – од 14.00 до 15.30
Пауза – од 15.30 до 16.00
Програм – од 16.00 до 17.30
Пауза – од 17.30 до 18.00
Програм – од 18.00 до 19.30

У време пауза музичко сценског програма ћемо приредити оба дана фестивала, спектакл нашег специјалног госта, историјског витешког клуба „Конни Војин“(каскадери/глумци) из Москве који ће га реализовати у сарадњи са свим осталим витешким учесницима фестивала!!!

ВИТЕЗ ГРАД – ВИТЕШКЕ ВЕШТИНЕ
(Горњи град)
Активности ове целине почињу оба дана у 12:00 и завршавају се у 19:30

Егзибиције, борбе, лукостреларство, израда и представљање оклопа, мачева,
штитова, оружја и других витешких реквизита, витешке радионице

ВИТЕЗ ГРАД – РЕСАВСКА ШКОЛА
(Горњи град)
Активности ове целине почињу оба дана у 12:00 и завршавају се у 19:30
Списак делатности црквено – уметничког сектора «Ресавска школа»
Црквена архитектура
Дуборез и вајање
Вез, ткање,народна ношња и бројанице
Сликарске и иконописачке радионице за децу
Калиграфија
Православни стрип
Иконопис –
Сликање темпером и уљем
Фрескопис (фреске и акрилик на платну)
Мозаик
Филигран

ВИТЕЗ САЈАМ (Горњи град)

Активности ове целине почињу оба дана у 12:00 и завршавају се у 19:30

ВИТЕЗ ФИЛМ

ЈУГОСЛОВЕНСКА КИНОТЕКА – Витешки филмови
Програм на сајту Југословенске кинотеке

Субота 20.4.

18:00 РОБИН ХУД (САД 1938)
The Adventures of Robin Hood
Ул. Ерол Флин (Errol Flynn), Оливија де Хевиленд (Olivia de Havilland)
р. Мајкл Кртиз, Вилијам Кигли
20:30 РОБИН ХУД-ПРИНЦ ЛОПОВА (САД, 1991)
Robin Hood: Prince of Thieves
ул. Кевин Костнер (Kevin Costner), Алан Рикман (Alan Rickman)
р. Кевин Рејнолдс (Kevin Reynolds)

ВИТЕЗ АКАДЕМИЈА
ВОЈНИ МУЗЕЈ
смештен на бастиону 1. југоисточног фронта Београдске тврђаве, представља једну од најлепших
поставки витешке историје Србије.
Улаз у војни музеј ће бити бесплатан за посетиоце Витез Фест-а у суботу 20.04.2019

ПРОГРАМ ЗА НЕДЕЉУ 21.04.2019
ВИТЕЗ СЦЕНА
(Горњи град)
12:00 ч – ОТВАРАЊЕ 2. ДАНА ФЕСТИВАЛА:
Почетак главног Музичко – сценског програма на бини
Активности фестивала почињу у 12:00 и завршавају се у 19:30
Музички програм се одвија у три дела:
Програм – од 12.00 до 15.30
Пауза – од 15.30 до 16.00
Програм – од 16.00 до 17.30
Пауза – од 17.30 до 18.00
Програм – од 18.00 до 19.30

ВИТЕЗ ФИЛМ
ЈУГОСЛОВЕНСКА КИНОТЕКА
Витешки филмови
Недеља 21.4.
18:00 АЛЕКСАНДАР НЕВСКИ (СССР 1938)
Aleksandr Nevskiy
Ул. Николај Черкасов (Nikolay Cherkasov), Николјак Опклопов (Nikolai Okhlopkov)
р. Сергеј Ајзенштајн (Sergei M. Eisenstein), Димитриј Васиљев (Dmitriy Vasilev)
20:30 ПОСЛЕДЊИ САМУРАЈ (САД/НЗ/ЈП 2003)
The Last Samurai
Ул. Том Круз (Tom Cruise), Кен Ватанабе (Ken Watanabe)
р. Едвард Звик (Edward Zwick)

ВИТЕЗ СПОРТ (Горњи град)

Активности ове целине почињу оба дана у 12:00 и завршавају се у 19:30

© ВИТЕЗ ФЕСТ 2021